BB GROUP TRUCK COMPANY
Anasayfa Hakkımızda
info@bbgrouptruck.com
+40 742 71 71 71
BB Group Truck Company "Çeyrek Asırlık Tecrübeyle Hizmetinizdeyiz"
  • info@bbgrouptruck.com
  • +40 742 71 71 71
  • TR
BB Group Truck
TR
EN
RU
RO
Hakkımızda
BB Group Truck Company
Hakkımızda

Hatayın Reyhanlı ilçesinde doğdum ve 17 yaşıma kadar da ilçede kaldım. 8 kardeşim var ve Allaha şükür annem ve babam hayattalar.  Her cuma günü düzenli şekilde ilk iş olarak kendilerini ararım. İlk okulu bitirdikten sonra  okumama kararı aldım ve daha o yaşta babamın galerisinde çalışmaya başladım.  Babam bizim koca çınarımız, güvencemiz. Hep onun yanında olmayı hedefledim ve bizleri çok iyi yetiştirdi..   

 

Allah’a şükürler olsun hep babam gibi olacağım diyerek büyüdüm ve  çocukluktan beri en büyük hayalim tırcı olmaktı.  Çocukluğumdan bu yana güzel bir hayat yaşadım. Tekrar dünyaya gelsem yüce Allah’tan aynı hayatı dilerim. Hata yapmamaya, düzenli ve vicdanlı olmaya çalıştım. Kimsenin gururunu, onurunu incitmedim, insan olmak adına herşeyi yaptım. 

 

Ticari hayatım babamın yanında çalışmayla başlamıştı. Sonrasında hayallerime adım adım ilerlerken bir gün bir iş aldım ve tırın üzerine çıkıp Tiflise taşıma yapmaya başladım. Suriyeden Tiflise giden bir taşımada bir sorun yaşandı. Maddi miktarı yüksek bir ödemeyi, doğru olmak adına yanlış gönderilen bir yerden aldım, doğru olmasını sağlamak için gerçek sahibine teslim ettim. Hani derler ya “doğru bir fiil ne kapılar açar ticarette bilemezsiniz.” Rızık ayağına gelir fakat doğru olursanız işi başarırsınız. 

 

Bu hadiseden sonra gitgide müşterilerimi arttırmaya başladım. İlk başlarda tek takım taşıma yaparken, yanıma abilerimi ve kardeşlerimi alarak dört takım araçla taşıma yapmaya başladım.  Sermayemi oluştururken hayalim olan sisteme adım adım yaklaşıyordum.  çok meşakkatli ve zor olan bu yolda başarıya ulaşmanın heyecanıyla ilerledim.  Bir ilçede, bir masa bir sandalye olarak başlayan ilk ticari kuruluşumuzu bugün yüzlerce insana ekmek veren bir şirket haline getimek, vicdanlı, dürüst olmak için elimden geleni 
yaptım ve bunu herkese aşılamaya çalıştım. Babamın bize öğüdü olan “iyiler iyilerle, kötüler kötülerle” sözü tevafuk olarak her zaman gerçek olmuştur... 

İYİLER İYİLERLE, KÖTÜLER KÖTÜLERLE...

Ticari hayatım bu düsturla ilerlerken bir görüşme sonucunda şirketimi büyüterek C2 belgemi aldım. Bir gün banka görevlisi ofisime gelerek  “Bu kadar ciroyu bu ofistemi yapıyorsunuz?” dediğini de, “Osmanlı İmparatorluğu da bir çadırda kuruldu”  cevabını verdiğimi de bilirim.

 

Hayatım boyunca kimseyi ayırmadım, kimseyi ayrı tutmadım. Hep daha iyi olmak, daha iyi yaşam koşulları sunmak için çalışanlarımla bir arada oldum. Allah’a tek duam “Bana hiç bir zaman kibri verme Allahım” oldu. Günler geçtikçe firmam büyüdü. Tek başıma çıktığım yolda dört kişi şimdi ise yüzlerce insanla ekmek paylaşıyorum. Attığım her adımda asla geldiğim yeri unutmadım. Halen işyerimde işçilerle çalışırım, kendi yemediğimi onlara yedirmem.

 

Bu ara işler büyümeye devam ediyor dedik ya, biz Türkiye Cumhiyetlerinde soğuk zincir taşımacılığında 1 numara olduk. Şu anda Gürcistanda 9.000 metrekare alanda hayalini kurduğum  tırcılığın servis, park ve uluslararası taşımalıcılık yapıyorum. Aynı zamanda 2 adet otelim bulunmaktadır. Bunu yanında Romanya ve Bulgaristanda galeri , ağır vasıta  alım-satım hizmeti yapmaktayım.  Yakın zamanda Türkiye’de Trabzon’un Arsin ilçesinde bir galeri daha açacağım.  

 

Sizlere çocukluğumdan bu yana kadarki süreçte ticari hayatımdan ve kişiliğimden bahsettim. Variyetimle hep kendime değil topluma faydalı olmaya çalıştım.  Sizlere vicdanlı olmayı hedef tuttuğumu ve kimseyi yarı yolda bırakmamayı anlattım. Başarı böyle geldi.  Başarılarımın temelinde vicdan, doğruluk, dürüstlük ve mücadele oldu. Bu şekilde karşıma hep güzel şeyler çıktı.  Hani babam demişti ya “iyiler iyilerle, kötüler kötülerle”, ben hep iyilerle olmaya çalıştım.  Sizlere ve sizin gibi iyi insanlara çok teşekkür ederim. 

 

Bir gün bir çayımızı içmek isterseniz, firmamızın logosunu gördüğünüz her yerde ve Beyazıt isminin geçtiği her coğrafyada  kapımı çalıp gelebilirsiniz...  

Saygılarımla...

Beyazıt KOCAMAN

 

 

 

Bizden Haberiniz Olsun!
Bizden en yeni haberlere ulaşabilmek için E-Bültenimize abone olun!
Kayıt Ol